KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11933311
*
nr 1193 3311
Oddlaug Schöldin
(1931-2009), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge, signerad -71. Olja på pannå, 38x77
Oddlaug Schöldin, svensk bildkonstnär född 1931, död 2009.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 20:59:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 11:54:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oddlaug Schöldin
Oddlaug Schöldin, svensk bildkonstnär född 1931, död 2009.
Läs mer om Oddlaug Schöldin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten oddlaug schöldin olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Oddlaug Schöldin
Oddlaug Schöldin, svensk bildkonstnär född 1931, död 2009.
Läs mer om Oddlaug Schöldin
nr 1193 3311
Oddlaug Schöldin
(1931-2009), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge, signerad -71. Olja på pannå, 38x77
Oddlaug Schöldin, svensk bildkonstnär född 1931, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/7 11:54:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oddlaug Schöldin
Oddlaug Schöldin, svensk bildkonstnär född 1931, död 2009.Läs mer om Oddlaug Schöldin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten oddlaug schöldin olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



